Київський метрополітен отримає партію нових вагонів: рухомий склад буде закуплено за кредитом ЄБРР

У Києві пасажири метро незабаром зможуть скористатися новими вагонами. На купівлю рухомого складу Європейський банк реконструкції та розвитку виділив майже 50 мільйонів євро.

Рішення про закупівлю було прийнято у четвер, 10 червня, пленарному засіданні II сесії Київської міської ради IX скликання. За прийняття рішення проголосували 73 депутати.

Про це повідомляє пресслужба КП"Київський метрополітен". Зазначається, що депутат Київради Віктор Брагінський розповів про затвердження на засіданні кредитного договору, а також договору гарантії, відшкодування та підтримки проєкт. Крім того, депутати проголосували за договір про погашення заборгованості, укладений у 2021 році в рамках підготовки інвестиційного проєкту "Модернізація міського транспорту міста Києва II".

Брагінський повідомив, що закупівля 50 вагонів буде проходити у два етапи. За його словами, спочатку буде закуплено 5 поїздів з окремих вагонів, а потім ще поїздів з прохідними вагонами.

"Тендерна процедура проходить на майданчику ЄБРР. Зараз перший етап завершено. Проходить опрацювання пропозицій учасників", - повідомив Брагінський Віктор.

Раніше повідомлялося, що" Київметробуд "вже проклав 900 метрів тунелю метро на Виноградар від станції "Мостицька"до станції" Сирець", всупереч обшукам і блокуванню роботи підприємства, ініційованих ДФС. Про це ASPI news розповів помічник гендиректора компанії Олег Борисов.

Також повідомлялося, що пасажири метро в Києві платитимуть більше за проїзд. Мер столиці Віталій Кличко називав собівартість проїзду в комунальному транспорті Києва в 15 гривень.