Подолання корупції на митниці та у податковій – це плюс 150-160 мільярдів гривень у бюджеті, - Іван Крулько

Якщо буде реальна боротьба із контрабандою та «схемами» із ПДВ, державний бюджет наповниться на близько 150-160 мільярдів гривень, і кредити МВФ будуть непотрібні.

Такий прогноз дав заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат, голова ТСК із розслідування корупції на митниці та у податковій Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «Україна 24».

За його словами, держбюджет недоотримав 49 мільярдів гривень за частину 2019-го і частину 2020 року лише на одній схемі - «скрутках» ПДВ, і ще 1,5 мільярда гривень було незаконно відшкодовано ПДВ з бюджету різним компаніям.

«Це те, що документально доведено ТСК. Можу показати, які фірми та прізвища брали у цьому участь. Що таке 49 мільярдів гривень для бюджету? Це якраз ті недоотримані пенсії та зарплати. Бо якщо на сьогодні Пенсійний фонд на 100 мільярдів є дотаційним, то це половина його дефіциту. Це набагато більше, ніж ми отримали у 2020-му від МВФ у вигляді кредиту. Тобто, якби ці гроші прийшли у бюджет, не треба було б брати кошти в МВФ», - пояснив народний депутат.

Парламентарій переконаний, що вся державна система має бути націлена на подолання корупції, а також звернув увагу на необхідність встановлення на всіх митницях скануючих систем, завдяки яким бюджет міг би отримувати до 100 мільярдів гривень щороку.

«Ми це рекомендували уряду у висновках ТСК. Бо в нас із 15 скануючих систем працюють дві, і то по годинах: дві години - працюють, а 22 - не працюють. Коли працюють, то ніхто не їде, коли не працюють - їдуть усі. Не «вибірковими» списками контрабандистів вирішується проблема контрабанди, а встановленням скануючих систем, щоб точно знати, що перевозять у фурах, які проїжджають через держкордон у той чи інший бік», - зауважив Іван Крулько.

Під час ефіру він також наголосив на важливості роботи парламентської ТСК і потребі в продовженні її роботи.

«У 2020 році держбюджет вдалося наповнити на 40 мільярдів гривень лише завдяки тому, що ТСК виявила технічну помилку в системі СМКОР, яка дозволяла уникати сплати ПДВ і незаконного відшкодування, і яку було виправлено. Наразі за матеріалами ТСК порушено 11 комплексних кримінальних справ, розслідування яких треба контролювати, аби вони раптом не були закритті після припиненням роботи ТСК», - резюмував він.