МВФ чекає від української влади прогресу в реформах для надання другого траншу

Міжнародний валютний фонд (МВФ) перебуває у тісному контакті з українською владою щодо прогресу в завершенні першого огляду резервної угоди stand-by на 5 мільярдів доларів для виділення другого траншу.

Про це заявив представник МВФ Джеррі Райс під час брифінгу у Вашингтоні, повідомляє прес-служба Фонду.

“Отже, я повинен сказати, що ми залишаємося в тісному контакті з українською владою щодо прогресу в завершенні цього першого огляду. Це означає обговорення реалізації політики та реформ у цій програмі. Ми вже говорили про це раніше”, – зазначив Райс.

За його словами, в завдання цієї програми входить посилення управління Національним банком, поліпшення законодавчої та нормативної бази в питаннях банківського нагляду та врегулювання банківських спорів, політика скорочення середньострокового бюджетного дефіциту, законодавство, що відновлює і зміцнює антикорупційну базу, і судова система.

МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3, 6 млрд (близько 5 млрд дол.) з негайним виділенням 2,1 млрд дол. першого траншу.

Після виділення першого траншу були заплановані чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року – із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня – наступного. Розміри другого і третього траншу – по 700 млн дол, третього-560 млн дол і заключного четвертого-980 млн дол.

Тривала з кінця 2020 року віртуальна місія з першого перегляду програми stand-by в середині лютого завершилася без рекомендації про виділення другого траншу.

Нещодавно в Національному банку назвали умови для отримання Україною траншу від Міжнародного валютного фонду.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.