Українським аграріям можуть дозволити вирощувати канабіс

Українським аграріям дадуть "зелене світло" для вирощування медичного канабісу. Дозвіл можуть надати вже найближчим часом. Про це розповів голова підкомітету Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Мар’ян Заблоцький, виступаючи спікером на IV Агрополітичному форумі в рамках 33-ї Міжнародної агропромислової виставки "AGRO 2021".

Він уточнив, що аграрії зможуть вирощувати рослину лише у закритих приміщеннях і тільки для медичних цілей.

Також буде дозволений медичний канабіс, що містить канабідіол. За словами Заблоцького, канабідіол є добавкою, що додається до багатьох продуктів, та приносить великі прибутки аграріям в інших країнах.

Що відомо про легалізацію канабісу в Україні

Раніше Український Дощ писав, що в Україні дозволили використання деяких лікарських засобів на основі канабіноїдів, але для медичних цілей. Це підтверджується відповідною постановою Кабміну від 7 квітня 2021 року.

Згідно із документом, до списку контрольованих внесли препарати Дронабінол, ще Набілон та Набіксімолс. Проте, на думку експертів, повної легалізації медичної марихуани поки не відбулося. Мало того, вони переконані, що цього не станеться ще впродовж довгого часу. Навіть нинішня постанова КМУ викликала чимало критики.

Зокрема голова благодійної організації "100% Життя" Дмитро Шерембей заявляв, що МОЗ тією постановою підтримало двох виробників синтетичного канабісу, замість того, щоб надати можливість усім пацієнтам лікуватися ліками на основі справжнього медичного канабісу. До того ж такі препарати коштували б дешевше, переконаний Шерембей.