Укладений раніше контракт з компанією Фірташа «Е Енергія» має ряд недоліків – Вітренко

Компанії Фірташа купують газ нижче спотової ціни й можуть продати його промисловим споживачам

Укладений раніше контракт з компанією Фірташа «ЙЕ Енергія» має ряд недоліків і тому розпочався пошук альтернативного рішення. Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко під час організованого U.S. – Ukraine Business Council вебінару.

«Певна річ, яка мені не подобається, що компанії Фірташа купують нижче спотової ціни й можуть продати цей газ промисловим споживачам», – сказав очільник «Нафтогазу».

За словами Вітренко, контракт ще залишається в силі, але щодо нього були поставлені питання різними органами, зокрема Антимонопольним комітетом України. Створені ним можливості суперечать задекларованій боротьбі з олігархами.

Раніше повідомлялося, що суд задовольнив апеляційну скаргу «Нафтогазу» та скасував рішення Госпсуду Києва, яким було частково задоволено позов ТОВ «Дніпропетровськгаз Збут» і вирішено стягнути з «Нафтогазу» 1 млрд грн.

За даними «Нафтогазу» борг ТОВ «Дніпропетровськгаз збут» перед ним становить 2,04 млрд грн. Загальна заборгованість усіх регіональних газозбутових підприємств перед НАКом на вказану дату – 23,6 млрд грн (у т.ч. газзбутів, які пов’язані з групою Фірташа, – 12,8 млрд грн).