Вітренко визнав, що зміна керівництва "Нафтогазу" не відповідала "певним західним стандартам"

Про це він заявив в інтерв’ю "Радіо Свобода" у Вашингтоні, передає Depo.ua.

При цьому Вітренко наголосив, що дії уряду щодо зміни керівництва "Нафтогазу" були законними.

"Зараз немає жодних питань щодо їхньої (рішень уряду – ред.) законності. І зараз справді стає зрозуміло, що ці дії мали добрі наміри, хоча й не відповідали принципам (корпоративного управління, – ред.) ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку) і певним західним стандартам", – сказав очільник "Нафтогазу".

Вітренко додав, що "вся ситуація навколо "Нафтогазу" в якийсь момент перестала відповідати вимогам ОЕСР".

"Це був ланцюжок емоційних реакцій обох сторін на проблему, якої б не було або яку можна було б вирішити, якби реформа корпоративного управління була здійснена у повній відповідності з цими принципами ОЕСР", – вважає він.

Нагадаємо, 28 квітня Кабінет міністрів призупинив повноваження членів наглядової ради НАК "Нафтогаз України", а також голови правління Андрія Коболєва, і призначив замість нього Юрія Вітренка. Рішення було ухвалене на основі звіту про діяльність компанії за минулий рік.

При цьому Кабмін оминув вимоги статуту НАК "Нафтогаз Україна", за яким, загальні збори акціонерів цієї державної компанії, якими й є засідання уряду, уповноважені призначати і звільняти з посади голову правління тільки відповідно до пропозицій наглядової ради. А та не висувала пропозицій замінити голову правління.

Компанія "Нафтогаз України" назвала такий спосіб зміни її керівництва юридичною маніпуляцією. Після цього усі члени наглядової ради НАК "Нафтогаз України" подали заяви про відставку 30 квітня. 19 травня наглядова рада НАК "Нафтогаз України" погодилась ще на рік продовжити свої контракти.

У світі висловили занепокоєння через зміну керівництва "Нафтогазу України". Зокрема, зі спільною заявою про це виступили Європейський союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація. Заяви з цього приводу оприлюднили посли країн "Групи семи" в Україні, США й Американська торговельна палата в Україні.