Аналітики повідомили, які вакансії в Україні цього літа будуть користуватися попитом

Аналітики з'ясували, які Робочі спеціальності в Україні отримають цього літа максимум переваг. Відзначається, що попит на ці спеціальності буде посилюватися в міру зниження карантинних обмежень.

Про це повідомляє 11 червня інтернет-платформа Опендатамедіа. В ході аналізу попиту на трьох сайтах з пошуку роботи та співробітників в Україні, стало відомо, що роботодавці найчастіше пропонують заробіток кухарям, вантажника, офіціантам, різноробам, прибиральникам, водіям і бариста.

Так, за даними Jooble, в топ найбільш потрібних на сезон фахівців увійшли:

Вантажники (+24% у порівнянні з початком року)

Кухарі (+26%)

Офіціанти (+34%)

Прибиральники (+33%)

Охоронці (+18%)

На Work.ua найчастіше на сезон шукають:

Офіціантів (+193%)

Барист (+105%)

Кухарів (+144%)

Різнороб (+101%)

Збирачів (+87%)

За даними OLX, в топ сезонних фахівців увійшли

Продавці (+70%)

Водії (+30%)

Вантажники (+88%)

Кухарі (+161%)

Охоронці (+33%)

Повідомляється, що за версією експертів, чим більше буду прибирати карантинних обмежень, тим вище попит буде на вищевказані спеціальності. Багато роботи очікується в курортних зонах. На сьогодні 38% претендентів на робочі та лінійні спеціальності готові до трудової міграції всередині країни заради сезонних заробітків.

Раніше повідомлялося, що в Польщі планують ввести зміни, які повинні спростити доступ іноземцям до місцевого ринку праці. Вже анонсована електронізація процедур отримання дозволу на роботу для трудових мігрантів. Також повідомлялося, що польські фермери звернулися до уряду з проханням дати можливість залишитися українським працівникам на період карантину. ASPI news писало, що за підсумками 2019 року українські трудові мігранти переказали близько 12 мільярдів доларів грошових переказів.