Меркель хоче використати українську ГТС для експорту водню

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на матеріалі німецького видання Handelsblatt.

Зокрема, Україна може стати експортером водню для Європи, оскільки ЄС хоче перейти на "зелену" енергетику.

Радник Меркель з питань зовнішньої політики Ян Хеккер і радник президента США Джо Байдена з питань безпеки Джейк Салліван недавно обговорили шляхи виходу з дилеми трубопроводу "Північний потік – 2" у Вашингтоні. Під час конструктивної зустрічі вони все ж не змогли вирішити конфлікт.

За даними видання, нещодавно німці висунули концепцію, яка спрямована зробити допомогу Берліна Києву більш помітною.Тепер вона має бути доопрацьована і узгоджена, а потім послужить основою для зустрічі Байдена і Меркель.

Зокрем, плани передбачають перетворення України на експортера водню. Якщо континент хоче досягти своїх кліматичних цілей, терміново необхідний водень як енергоносій в Європі. Ідея полягає в тому, щоб переобладнати для цього існуючу мережу газопроводів. Але для цього потрібні значні інвестиції в поновлювані джерела енергії, особливо у вітроенергетику, щоб український водень можна було виробляти без шкоди для клімату. Для цього Україні знадобиться допомога.

Handelsblatt наголошує, що Меркель і Байден зможуть обмінятися ідеями з цього питання вже в п'ятницю, 11 червня, на зустрічі G7 в Корнуоллі (Велика Британія). Також очікується двостороння дискусія на полях саміту, але для врегулювання спору по трубопроводу "Північний потік – 2" буде занадто мало часу.

Нагадаємо, у березні Німеччина та Україна домовились про співробитництва у таких сферах як водень та відновлювальна енергетика.