Двом київським аеропортам зрівняли збір за аеронавігацію

Таке рішення ухвалило Міністерство інфраструктури, передає avianews.

Тепер збір для аеропортів "Бориспіль" і "Київ"  ім. І. Сікорського ("Жуляни") є однаковим - 290 євро.

Раніше розмір збору для аеропорту "Бориспіль" становив 210 євро, а для "Києва" - 411 євро. Тим часом у регіональних аеропортах України застосовується колишній збір у розмірі 411 євро.

"Створення рівних конкурентних умов в київському авіавузлі - справедливе рішення, необхідне для розвитку діяльності авіакомпаній", - повідомила Ольга Товкес, генеральний директор компанії "МАЙСТЕР-АВІА", яка управляє аеропортом "Київ".

Два роки тому Мінінфраструктури наказом №415 від 4 червня 2019 встановило плату для "Борисполя" в розмірі 210 євро, тоді як для всіх інших аеропортів вона склала 411 євро. Основними вигодонабувачами цього стали авіакомпанії, які базувалися в Борисполі або здійснювали рейси в цей аеропорт.

Інші аеропорти виступили з протестом проти такої ситуації і закликали Антимонопольний комітет України (АМКУ) розібратися в проблемі і негайно вжити заходів.

У грудні 2019 року АМКУ визнав незаконним зниження в два рази зборів за аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродрому для аеропорту Бориспіль в порівнянні з іншими аеропортами. Це може призвести до обмеження конкуренції.

Тож АМКУ зобов'язав Мінінфраструктури внести зміни до наказу та прибрати з нього дискримінаційні умови. Даний процес зайняв 1,5 року.

Нещодавно у Міжнародному аеропорту "Бориспіль" збільшилася кількість пасажирів нерегулярних рейсів. За 5 місяців 2021-го з аеропорту вирушили в подорож майже 2,5 мільйона пасажирів.