Меркель поїде до Байдена, щоб поговорити про «Північний потік – 2» і Україну

Німецька концепція спрямована на те, щоб зробити допомогу, яку Німеччина надає Україні, більш помітною

Канцлер Німеччини Ангела Меркель готується до поїздки у Вашингтон для вирішення суперечки з урядом США щодо газопроводу «Північний потік – 2» в Балтійському морі. Як пише Handelsblatt, точна дата візиту поки не призначена, але зустріч запланована на липень або серпень.

Ця поїздка стане першим візитом канцлера в столицю США після перемоги президента Джо Байдена над Дональдом Трампом. Переговори охоплять ряд тем, але «Північний потік – 2» відіграватиме особливо важливу роль.

Зовсім недавно радник Меркель з питань зовнішньої політики Ян Хакер і радник Байдена з безпеки Джейк Салліван шукали вихід з дилеми трубопроводу в Вашингтоні. Зустріч не дозволила врегулювати конфлікт, але обидві сторони назвали її конструктивною.

За словами Handelsblatt, німецька сторона готує конкретні пропозиції щодо врегулювання конфлікту. Тепер вони будуть доопрацьовуватися і узгоджуватися, а потім послужать основою для зустрічі Байдена і Меркель. Німецька концепція спрямована на те, щоб зробити допомогу, яку Німеччина надає Україні, більш помітною.

Україна давно виношувала плани стати експортером водню. Водень вкрай необхідний в Європі як джерело енергії, якщо континент має намір досягти своїх кліматичних цілей. Ідея полягає в тому, щоб перетворити існуючу трубопровідну мережу для цієї мети.

Однак для цього необхідні великі інвестиції в відновлювані джерела енергії, особливо в енергію вітру, щоб український водень вироблявся екологічно безпечним способом. І для цього Києву потрібна допомога.

Меркель і Байден зможуть обмінятися ідеями сьогодні під час зустрічі Великої сімки в графстві Корнуолл, Великобританія. На полях саміту також очікується двостороння дискусія, але на врегулювання суперечки щодо трубопроводу буде надто мало часу.

Нагадаємо: офіційний представник Держдепу США Нед Прайс заявив, що адміністрація президента Джо Байдена буде і надалі вводити санкції проти компаній і фізичних осіб, що займаються діяльністю, яка підпадає під обмеження у зв'язку з будівництвом газопроводу «Північний потік – 2».