Глава МЗС Польщі розкритикував Німеччину та США через "Північний потік - 2"

Міністр закордонних справ Польщі різко розкритикував Німеччину за підтримку спірного газопроводу "Північний потік - 2". "Німеччина пожертвувала цінностями вільного світу і його інтересами в сфері безпеки заради співпраці з Росією", - заявив Рау в інтерв'ю польській газеті "Реч Посполита", оприлюдненому в п'ятницю, 11 червня, пише DW.

Глава польського МЗС висловив невдоволення тим, що президент США Джо Байден не порадився з Польщею і її сусідами, перш ніж з оглядкою на уряд ФРН відмовитися від введення санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG.

"Байден ототожнює Європу з Німеччиною. Американські союзники не знайшли часу для консультацій з регіоном, який сильніше за всіх постраждає від наслідків цього рішення", - констатував Збігнєв Рау.

Уряд Польщі рішуче виступає проти будівництва "Північного потоку - 2", побоюючись, що цей проект посилить залежність Європи від російського газу і поставить в скрутне становище країни-транзитери російського палива.

Джо Байден 14 червня візьме участь в саміті НАТО в Брюсселі, а потім зустрінеться з лідерами країн ЄС. На 16 червня запланована зустріч Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним в Женеві.