Україна почала імпортувати газ для закачування в сховища, - Оператор ГТС

Україна з початку червня імпортувала 15,7 млн ​​кубометрів природного газу, весь обсяг йде з угорського напрямку,повідомив глава ТОВ Оператор ГТС України Сергій Макогон, пише БізнесЦензор.

Дуже повільно, але вже почався імпорт газу для закачування. Зараз він становить лише 3 млн кубометрів на добу. Імпорт з початку місяця склав 15,7 млн ​​кубометрів, причому 100% біло імпортовано з Угорщини, а не зі стандартного словацького напрямку, - зауважив Макогон.

Всього з початку року було імпортовано 577 млн ​​кубометрів, з них 511 млн кубометрів (88%) - з Угорщини.

Макогон додав, що відкриття віртуального реверсу Оператором ГТС в минулому році дозволило диверсифікувати джерела поставок і створити конкуренцію між ними.

Раніше, як повідомлялося, Кабмін доручив забезпечити на середину жовтня наявність запасів природного газу в підземних сховищах країни в обсязі не менше 17 млрд кубометрів.

Як повідомлялося, Україна в минулий опалювальний сезон використовувала свої підземки в режимі відбору більше півроку - з 20 жовтня 2020 року, увійшовши в опалювальний сезон із забитими майже під зав`язку ПСГ в обсязі 28,44 млрд кубометрів. З опалювального сезону 2020/2021 років Україна вийшла з запасами 15,29 млрд кубометрів.