НКРЕКП затвердила новий тариф на електрику

Новий тариф на послуги постачальника «останньої надії» на оптовому ринку електричної енергії встановила Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Він встановлений в розмірі 613,16 грн / МВт-год, що на 70% більше, ніж в минулому кварталі 2021 року.

Відомо, що в другому кварталі цього року регулятор брав з держпідприємства зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго», яке в даний час є постачальником «останньої надії» 360,62 грн / МВт-год, але в червні тариф різко піднявся.

Згідно із законодавством, ціна на послуги постачальника «останньої надії» визначається за результатами конкурсу. Якщо ж він не відбувся, то тариф встановлює НКРЕКП. Так і сталося цього разу.

Крім того, НКРЕКП розраховує вартість електроенергії на підставі даних про фактичні ціни на ринку «на добу вперед» за перші два місяці базового періоду, які визначає ДП «Оператор ринку».

Слід зазначити, що в період з січня по квітень цього року «Укрінтеренерго» поставило своїм споживачам електроенергії майже на 1,497 млрд грн. При цьому клієнти повернули тільки 367,1 млн грн, або 24,5% від наданих їм послуг.

Станом на 1 травня заборгованість перед постачальником «останньої надії» склала 3,53 млрд грн. Таким чином, НКРЕКП була змушена підвищити тариф, щоб відбити гроші.

Нагадаємо, що позов «Укрінтеренерго» до Офісу великих платників податків ДПС (у справі №640 / 16790/20) не був задоволений окружним адміністративним судом м.Києва. Відомо, що компанія в позовній заяві просила скасувати податкову вимогу №279-10 від 04.06.2020, яке передбачає оплату частини прибутку «Укрінтеренерго» в держбюджет.

Раніше повідомлялося, що майже 2,5 мільярда гривень боргу хоче стягнути компанія «ДТЕК Енерго» з Укренерго. Для цього вже подала позов до Господарського суду Києва.