Українські фермери завершують сезон реалізації минулорічних коренеплодів за рекордно високими цінами

Поточного тижня більшість українських виробників заявили про завершення реалізації минулорічних коренеплодів. Загалом, фермери залишилися задоволені, оскільки з квітня місяця ціни на динну продукцію утримувалися на досить високому рівні.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

«На даний час залишкові партії торішньої моркви надходять у продаж по 6-9 грн за кг ($0,22-0,33 за кг), що в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. На останні партії торішнього буряка ціни варіюються в діапазоні 10-15 грн за кг ($0,37-0,55 за кг), що в середньому в 5,8 рази дорожче, ніж в кінці сезону реалізації 2020 року», – йдеться в повідомленні.

За словами аналітиків проєкту, настільки стрімке зростання відпускних цін, особливо в сегменті столового буряка, ключові гравці ринку пов'язують з помітним скороченням площ під цією культурою в минулому році. Також, свої корективи внесли і погодні умови, у поточному сезоні спостерігався великий відсоток некондиційної продукції.

Так, за даними аналітиків, зараз на ринок вже надходить морква і буряк врожаю 2021 року. Але, якщо рання морква пропонується до продажу по 10-15 грн за кг ($0,37-0,55 за кг), що фактично відповідає рівню цін на даний коренеплід в минулому році, то ціни на ранній столовий буряк в поточному сезоні значно вище. Так, станом на 10 червня, буряк врожаю 2021 року надходить в продаж по 25-32 грн за кг ($0,92-1,18 за кг), що в середньому в 5 разів дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

«На даний момент ранні коренеплоди надходять на ринок невеликими партіями, а попит в даному сегменті утримується на досить високому рівні. При цьому, більшість виробників поки не можуть почати збирання ранніх коренеплодів через рясні дощі, які спостерігаються практично по всій території країни», – відзначають експерти.