Прокуратура АР Крим звернулася до суду у зв'язку з незаконним користуванням надрами на півострові

Окружний адміністративний суд м. Києва і Житомирський адміністративний суд відкрили провадження за трьома позовами прокуратури АР Крим в інтересах держави в особі Державної служби геології та надр України до трьох компаній про анулювання спеціальних дозволів на користування надрами.

"Правоохоронні органи автономії встановили факт порушення вимог природоохоронного законодавства в частині дотримання порядку користування надрами на території Автономної Республіки Крим. Зокрема, встановлено, що до окупації півострова двом українським та одній російській компаніям видано спеціальні дозволи на користування надрами. У 2014 році, після окупації півострова, компанії здійснили свою перереєстрацію відповідно до законодавства РФ, продовживши діяльність і видобуток корисних копалин як російські суб’єкти господарювання, однак на підставі зазначених спеціальних дозволів", - повідомляє прес-служба прокуратури.

Водночас ці компанії не подавали обов'язкової звітності і не інформували Держгеонадра України про стан виконання програми робіт, чим порушили умови користування надрами, передбачені чинним законодавством.

Водночас правовідносини у сфері надрокористування мають спрямовуватися на ефективне використання ресурсного та інвестиційного потенціалу родовищ, а також на наповнення державного бюджету України коштами від їх промислового видобування, саме тому прокуратура АР Крим та м. Севастополя звернулася з позовними заявами про анулювання зазанченим компаніям спеціального дозволу на користування надрами.