В Україні може з'явитись оператор ринку газу

Про це в коментарі "Укрінформу" повідомила член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Ольга Бабій, передає Depo.ua

"Ринок газу потрібно зробити більш прозорим. І для цього необхідно бачити, наприклад, як саме формується ціна на ньому, які обсяги газу продаються. Який механізм обрати для цього, поки невідомо. Це може бути і створення оператора ринку, і розвиток біржової торгівлі, що зобов’яже усіх представників ринку відкрито укладати угоди на біржах, як в Європі. Але крок важливий, і його потрібно робити", – наголосила вона.

За словами Бабій, НКРЕКП вже внесла відповідні зміни до законодавства та спростила механізм закупівлі природнього газу. Серед іншого комісія дозволила ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) вийти на біржу та оголосити про початок тендеру на закупівлю газу для потреб балансування системи.

Це дозволить у відкритому режимі закуповування "блакитного полива" ОГТСУ. Декілька бірж вже надіслали регламенти на погодження, а закінчення тендерної процедури очікується через місяць.

"Якщо внести необхідні зміни до закону, а учасники ринку домовляться, то ринок газу можна трансформувати швидко. В теорії до 1 липня 2022 року ми могли б це зробити", – підсумувала посадовиця.

Нагадаємо, днями стало відомо, коли Апеляційний суд розгляне звільнення членів НКРЕКП.