Бундестаг провалив резолюцію проти Росії та «Північного потоку-2»

Німецький Бундестаг проголосував проти запропонованої партією «зелених» резолюції про зміну політичного курсу щодо Росії, та відмову від газопроводу «Північний потік-2».

Як йдеться на сайті Бундестагу, резолюція партії «Союз 90/Зелені» носила назву «Корекція політичного курсу щодо Росії – послідовний захист прав людини, демократії та європейського світопорядку». У ній говорилося, що Німеччина має послідовно виступати на підтримку демократії і принципів правової держави в Росії, та більш інтенсивно співпрацювати з російським громадянським суспільством, полегшити молодіжний і культурний обмін з Росією. Про «Північний потік-2» в резолюції вказувалось, що цей газопровід шкодить клімату і не є критично важливим для енергопостачання Європи.

У результаті документ підтримали тільки представники «зелених», проти були депутати від владної коаліції ХДС/ХСС та СДПН, а також проросійська ультраправа «Альтернатива для Німеччини» і «Ліві», «Вільні демократи» утрималися.

Тим часом, Сполучені Штати Америки продовжать вживати заходів проти причетних до будівництва російського газопроводу «Північний потік-2». У Держдепі і далі будуть демонструвати незгоду з цим проектом, повідомив представник Державного департаменту США Нед Прайс.

Компанія Nord Stream 2 AG завершила роботи з укладання труб першої нитки газопроводу «Північний потік – 2». Протягом декількох місяців по ній можуть пустити газ.

Україна наполягатиме на зупинці будівництва «Північного потоку-2», адже цей газопровід – економічна зброя Кремля.