Першу нитку “Північного потоку-2” вже готують до заповнення газом

11 червня стартують пусконалагоджувальні роботи з підготовки до заповнення газом першої нитки газопроводу "Північний потік-2".

Про це офіційно повідомила на своєму сайті компанія Nord Stream 2 AG.

"Морська частина першої нитки "Північного потоку-2" технічно завершена", - сказано в повідомленні.

У компанії заявили, що прокладати труби першої нитки газогону завершили 4 червня. Прокладені зі сторони РФ і Німеччини труби 10 червня з'єднали в єдину нитку.

11 червня цю нитку "Північного потоку-2" почали готувати до запуску в неї газу.

"Роботи з вкладання труб морської частини другої нитки тривають", - заявили в Nord Stream 2 AG.

Нагадаємо, Росія почала будівництво "Північного потоку-2" дном Балтійського моря, щоб постачати свій газ у Європу в обхід України. Українська ГТС втрачає монополію на такий транзит і Україна зазнаватиме від запуску "Північного потоку" великих економічних збитків. Крім того, експерти і частина політиків вважають, що після запуску "Північного потоку-2" Росію ніщо не стримуватиме від нової повномасштабної військової агресії щодо України.

Україна виступає різко проти "Північного потоку-2". Президент США Джо Байден заявив таку ж позицію, однак санкції проти компанії Nord Stream 2 AG не запровадив, заявивши, що на стадії готовності газопроводу 95% ці санкції були б "контрпродуктивними".

В тому числі і про "Північний потік-2" Джо Байден говоритиме з Володимиром Путіним під час переговорів у Женеві 16 червня.