Бізнес пристосувався до карантину: у Мінекономіки заявили про уповільнення падіння ВВП

У січні-квітні цього року спад ВВП України уповільнився до 0,2%. У квітні більшість основних видів діяльності продемонстрували суттєве покращення.

Про це йдеться в огляді економічної активності за підсумками квітня цього року, опублікованому на сайті Мінекономіки.

"Мінекономіки оцінює незначне скорочення обсягів ВВП на рівні 0,2% (падіння на 2,0% у 1 кв. 2021р., на 4,9% за 4 міс. 2020р.)", — йдеться у звіті.

Більшість основних видів економічної діяльності продемонстрували у квітні суттєве поліпшення ситуації.

"На тлі все ще песимістичних настроїв бізнесу та посилених карантинних обмежень в окремих регіонах "червоної зони" епідеміологічної небезпеки таке покращення здебільшого поки що є ефектом низької статистичної бази порівняння минулого року, коли у березні-квітні 2020р. спостерігався пік негативного ефекту на всі сфери економіки від дії глобальних жорстких карантинних обмежень як всередині країни, так і поза її межами”, — йдеться в огляді.

Відповідно, суттєво кращі кількісні дані квітня 2021 року наразі лише підтверджують той факт, що бізнес успішно адаптувався до роботи в умовах карантину. Проте разом з тим в Мінекономіки поки не говорять про “посткризове оздоровлення економіки” - на це потрібно більше часу.

Нагадаємо:

Завдяки антикризовим програмам уряду в Україні спостерігається стійке відновлення економіки. Зокрема, мова йде про виплати “карантинних” 8 тисяч гривень малому бізнесу, виплати за часткове безробіття та пільгове кредитування.

8 червня перше засідання провела Рада з розвитку креативної економіки при Кабінеті Міністрів. На ній затвердили склад та визначились з найближчим планом роботи.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram та Viber Новини.LIVE.