Непродумане оподаткування в Україні зіграє на руку Росії та відлякає інвесторів – The Brussels Times

Непродумане оподаткування в Україні може не тільки спустошити скарбницю і відлякати інвесторів, але і зіграти на руку Росії.

Про це йдеться в статті, розміщеній в The Brussels Times.

“На зміну боротьбі з корупцією приходить боротьба з великим і середнім бізнесом, паритетне оподаткування замінюється посиленням податкового навантаження, судова система, як зазначили в ПАРЄ, замінюється рішеннями апарату президента і ще пари чиновників. Засоби Заходу, виділені на боротьбу з COVID-19, як і раніше використовуються не за призначенням з присмаком корупції. І все це відбувається в країні, яка дає відсіч агресору на її східному кордоні”, – зазначається у статті.

За оцінкою видання, інвесторам в Україні настільки складно в цих умовах, що вони змушені згортати проєкти та залишати країну. А тим часом законопроєкт №5600 може перетворити Україну в податкового рекордсмена.

“Можна згадати випадок з TIU, канадською компанією з виробництва зеленої енергії. Керівництво TIU інвестувало понад $ 65 млн в Україні, побудувавши чотири електростанції на сонячній енергії, перш ніж вона стала жертвою рейдерської атаки. Кульмінацією дії уряду по введенню масових обмежень для бізнесу стала податкова реформа, яку український парламент готується прийняти. Якщо податковий закон, представлений в місцевому парламенті минулого тижня, буде прийнятий, комбіноване оподаткування підприємств може бути найвищим у світі”, – наголосили у виданні.

“Таке непродумане оподаткування тільки спустошить казну та зіграє на руку Росії”, – впевнені автори статті.

“Чи розуміють це в Україні ті, хто звертається за допомогою до Заходу? По ідеї, вони повинні насамперед допомогти собі. Тому що економіка, ослаблена бойовими діями, стане ще слабшою. Зусиллями українських чиновників інтеграція української та європейської економік буде зведена до нуля. Очевидно, що ЄС уважно оцінює досягнення і вирішення своїх потенційних членів в зміцненні їх власної економіки, скорочення безробіття, підвищенні прозорості та стабільності в оподаткуванні, захисту місцевих і іноземних інвесторів, а також вживає заходів проти корупції. Поки Захід спостерігає, як Україна рухається в протилежному напрямку, а ми б вважали за краще побачити якісь реальні та законні кроки з декриміналізації українського суспільства і його чиновників”, – резюмує видання.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України підготувало проєкт змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Відповідно до законопроєкту в країні передбачається підвищення податків для цілого ряду галузей.

Проти цього проєкту вже виступила Американська торговельна палата: там заявили, що більшість запропонованих змін є неприйнятними для бізнес-середовища, і у членів АТП є зауваження до кожного розділу цього законопроєкту.

Як відомо, чистий відтік прямих іноземних інвестицій з України за січень – березень 2021 року оцінено в 301 млн доларів, у тому числі від’ємні реінвестовані доходи – 141 млн доларів.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.