Українські фермери завершують сезон реалізації минулорічних коренеплодів за рекордно високими цінами

На поточному тижні більшість українських виробників заявили про завершення реалізації минулорічних коренеплодів, повідомляють аналітики проекту EastFruit. З квітня місяця ціни на дану продукцію утримувалися на досить високому рівні.

На даний момент залишкові партії торішньої моркви надходять у продаж по 6-9 грн / кг ($ 0,22-0,33 / кг), що в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. На останні партії торішнього буряка ціни варіюються в діапазоні 10-15 грн / кг ($ 0,37-0,55 / кг), що в середньому в 5,8 рази дорожче, ніж в кінці сезону реалізації 2020 року.

Настільки стрімке зростання відпускних цін, особливо в сегменті столового буряка, ключові гравці ринку пов'язують з помітним скороченням площ під цією культурою в минулому році. Також, свої корективи внесли і погодні умови, в поточному сезоні спостерігався великий відсоток некондиційної продукції.

Відзначимо, що на сьогоднішній день на ринок вже надходить морква і буряк врожаю 2021 року. Але, якщо рання морква зараз пропонується до продажу по 10-15 грн / кг ($ 0,37-0,55 / кг), що фактично відповідає рівню цін на даний коренеплід в минулому році, то ціни на ранній столовий буряк в поточному сезоні значно вище. Так, на даний момент буряк врожаю 2021 року надходить в продаж по 25-32 грн / кг ($ 0,92-1,18 / кг), що в середньому в 5 разів дорожче, ніж в аналогічний період минулого року.

На даний момент ранні коренеплоди надходять на ринок невеликими партіями, а попит в даному сегменті...