“Північний потік-2” не питання політики: Путін відмовився обговорювати газогін в нормандському форматі

Прямий

Президент Росії Володимир Путін заявив, що питання газогону “Північний потік-2” не доречно обговорювати під час зустрічі у нормандському форматі, оскільки, на думку президента РФ, газопровід це суто економічне питання, яке не має відношення до політики.

Про це очільник РФ заявив в ефірі одного з російських телеканалів.

Так, Путін наголосив, що питанню “Північного потоку-2”, як і іншим економічним питанням, не місце на нормандському форматі перемовин. Такі перемовини, на його думку, є майданчиком для політичних обговорень, а питання газогону лежить виключно в економічній площині.

“Нормандський формат або інші подібні формати — це політичні майданчики для обговорення ситуації в Україні. Це не має нічого спільного з такими комерційними проєктами як “Північний потік”, “Північний потік-2″ або транзит газу через Україну”, — заявив президент РФ Путін.

Зеленський руйнує Нормандський формат – Павленко про зустріч з Путіним

Окрім цього, російський очільник також заявив, що Російська Федерація не припинятиме транзит газу через територію України, оскільки російська компанія “Газпром” підписала контракт на п’ять років і буде виконувати домовленості.

Раніше Володимир Зеленський запропонував створити новий формат переговорів для розв’язання нагальних проблем країни. Відповідного до його пропозиції, до нового формату мають увійти питання не лише врегулювання ситуації на Донбасі, а й повернення тимчасово окупованого Криму під контроль України та будівництво газопроводу “Північний потік-2”.

Що стосується питання російського газогону, очільник Міністерства закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив, що Німеччина повинна компенсувати Україні дефіцит безпеки в регіоні, який спровокує запуск російського геополітичного проєкту “Північний потік-2”.

Між тим, одразу три кандидати на посаду канцлера Німеччини заявили, що ФРН має подбати про захист інтересів України з огляду на реалізацію проєкту “Північний потік-2”.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен на зустрічі з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель закликав німецьку сторону вжити можливих заходів, аби знизити ризики, які для України несе газогін “Північний поток-2”.

Крім того, під час зустрічі з міністром закордонних справ ФРН Гайко Маасом, Ентоні Блінкен також заявив, що Росія може використовувати газогін “Північний потік-2” як енергетичну зброю і важіль тиску на Україну.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.