Вітренко розповів, чи вистачить ліквідності «Нафтогазу» для планового імпорту газу в разі зростання ціни

НАК «Нафтогаз України» імпортує природний газ і закачує його до сховищ у рамках раніше затвердженого плану завдяки достатній ліквідності, зростання ціни на ринку цей план не порушило.

Про це повідомив голова правління компанії Юрій Вітренко в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Ми маємо плани щодо імпорту та закачування імпортованого газу, ми їх не змінюємо, навіть незважаючи на зростання ціни. В нас вистачає ліквідності. Поки що ми просто імпортуємо те, що планували імпортувати, закачуємо до сховищ. Це дасть нам можливість пройти опалювальний сезон», – сказав він у кулуарах 12-ї енергетичної конференції Адама Сміта, що відбувається в Києві.

Читайте також: Прем’єр спрогнозував, якими будуть тарифи на газ в опалювальному сезоні

Водночас голова правління утримався від уточнення кількісних показників імпорту.

Вітренко зазначив, що «Нафтогаз» пильно стежить за розвитком подій, але поки що не бачить критичних загроз, пов’язаних із ціновою волатильністю.

«Якщо в нас з’явиться розуміння, що є якісь критичні тенденції, тоді застосовуватимемо якісь радикальніші підходи», – зазначив голова правління.

За його словами, вже зараз у сховищах газу більше, ніж у минулі роки.

«І на початок опалювального сезону ми плануємо ще значно збільшити обсяг газу в сховищах і маємо намір увійти в опалювальний сезон із запасами, більшими за історичні середні показники», – наголосив Вітренко.