Найдорожча ягода України різко подешевшала

В Україні ціни на лохину на внутрішньому та зовнішніх ринках лише за тиждень знизилися на 40%. Одна з ключових причин – погодні особливості сезону. Він довго відтягувався через холодну весну, почався пізно, проте швидко і дуже масово. До того ж після холодної весни відбулося різке потепління, і ягода почала швидко дозрівати.

Про це розповів директор компанії "Бетек" Андрій Борисенко, пише AgroPortal. "Початок сезону став досить інтенсивним, і через те, що великі обсяги ягоди почали виходити на ринок, ціни почали екстремально знижуватися. Така тенденція спостерігається як в Україні, так і в Європі. Грубо кажучи, з минулого тижня на сьогодні ціни на лохину знизилися майже вдвічі – щонайменше на 40%. Це говорить про те, що масові поставки ягоди викликали колапс", – заявив фахівець.

Крім того, він упевнений, що 2021-й для лохини буде дещо кращим, ніж минулий. Водночас через те, що багато сортів пошкоджені, спрогнозувати врожайність наразі дуже складно.

Раніше повідомлялося, що вже в серпні в Україні дешевшими стануть сезонні фрукти, овочі та баштанні. Значно знизяться ціни на яблука, а саме – на 35-40%.

За словами аналітикині Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлани Литвин, цього року до середини липня на більшій частині території України були сприятливі погодні умови для формування гарного врожаю більшості сільськогосподарських культур. Тому, якщо ніякі природні катаклізми не внесуть корективи, ціни для споживачів будуть доступними.