У ПриватБанку розповіли про прибутки за перше півріччя

За підсумками першого півріччя ПриватБанк отримав прибуток 11,6 млрд грн. Прибуток від обслуговування клієнтів та банківських операцій за 6 місяців 2021 року склав 17,4 млрд грн, що на 35% більше результатів першого півріччя 2020.

Про це Finance.ua повідомили у пресслужбі банку.

Обсяг коштів клієнтів у банку станом на кінець першого півріччя у порівнянні з показниками минулого року зріс на 14% до 305 млрд грн. Кількість активних клієнтів фізичних осіб ПриватБанку за підсумками півріччя зросла на 500 тисяч, клієнтська база підприємців збільшилася на 76 тисяч, а кількість користувачів Приват24 зросла на 1,2 млн осіб. Збільшення клієнтської бази та кількості платіжних операцій забезпечили зростання комісійних доходів банку на 30% до 10,6 млрд грн.

Читайте також: ПриватБанк розповів, як він заробляє гроші для всіх українців

Чистий процентний доход у порівнянні з першим півріччям минулого року зріс на 25% й становить 13,3 млрд грн. Кредитний портфель ПриватБанку у порівнянні з першим півріччям 2020 року збільшився на 11% до 62,5 млрд грн завдяки розвитку кредитування малого та середнього бізнесу.

“У першому півріччі 2021 року вплив макроекономічних факторів, насамперед зростання доходності довгострокових казначейських паперів уряду США та зміцнення курсу гривні обумовили негативний результат від переоцінки індексованих облігацій внутрішньої державної позики, що були отримані як внесок в статутний капітал банку при націоналізації”, – йдеться у повідомленні.

Ситуативний, не пов’язаний із діяльністю банку збиток від цього портфелю за 6 місяців 2021 року склав – 6,9 млрд грн. Одночасно, позитивний вплив на результати банку коливань валютних курсів частково компенсує ці збитки на 1,3 млрд грн.

Про важливі новини, які так чи інакше повпливають на гаманці українців, ми пишемо у телеграм-каналі Finance_ukr. Приєднуйтесь! 🤫

Нагадаємо, у червні ПриватБанк у повному обсязі перерахував до держбюджету 19,4 млрд грн дивідендів, спрямованих на виплату акціонеру банку – державі. Згідно з Річним звітом банку його чистий прибуток за підсумками 2020 року становив 24,3 млрд грн.