АМКУ дав дозвіл на продаж агрокомпаній Хомутинника

Антимонопольний комітет (АМКУ) надав ПП "Альфа-Капітал" дозвіл на покупку агрохолдингу ТОВ "КаскадАгро" українського бізнесмена і екс-народного депутата Віталія Хомутинника.

Відповідне рішення було прийнято за засіданні АМКУ 15 липня, повідомляє прес-служба регулятора.

Зокрема, "Альфа-Капітал" отримала дозвіл на придбання понад 50% в ТОВ "КаскадАгро" і ще 12 агрокомпаніях в Чернігівській і Сумській областях: ПСП "Агрофірма" Відродження ", ПП" Сосницькі Аграрні Інвестиції ", ПП" Червонянські Аграрні Інвестиції ", СТОВ "Нива", ТОВ "Красноколядинське", ТОВ "Агродмитрівське", ТОВ "Україна", ПП "Коропські Аграрні Інвестиції" і ТОВ "Агро-Поліс", ПП "Червонослобідський-2", ПП "Засулля-5", ПСП " Агросвіт ".

Згідно Єдиного держреєстру юридичних і фізичних осіб, кінцевим бенефіціаром всіх агропідприємств є Хомутинник переважно через кіпрську Cacique Limited.

За даними на на сайті Cascade Investment Fund Хомутинника, агрохолдинг "КаскадАгро" має в своєму розпорядженні земельний банк в 43 тис. га, двома елеваторами загальною потужністю одноразового зберігання 105 тис. тонн і двома фермами.

За даними держреєстру, "Альфа-Капітал" - заснована в 2007 році агрокомпанія, що займається вирощуванням зернобобових та олійних культур. Її кінцевий бенефіціар - Олександр Павлюченко, який володіє також ПП "Буряксовхоз Цукрокомбіната ім.Халтуріна" і ТОВ "Агрофірма" Куликове "в Полтавській області.

Чистий прибуток "Альфа-Капітал" в 2019 році скоротився на третину в порівнянні з 2018...