Міненерго не каже українцям, про що домовляється з Китаєм

Головний координатор Free Hong Kong Center (Україна) Артур Харитонов публічно зажадав пояснень від Міністерства енергетики України щодо зустрічі з представниками Комуністичної партії Китаю.

«Уряд України продовжує проводити “потаємні зустрічі” з представниками китайського посольства, при цьому забуваючи публікувати інформацію про їх зміст на своїх офіційних сторінках. Натомість пропаганда КНР завжди поспішає поширити свої “успіхи” китайською», — написав Артур Харитонов.

Китайська сторона повідомила, що 16 липня 2021 р. Посол в Україні Фан Сяньронг зустрівся з міністром енергетики України Галушенком.

«Сторони обмінялись думками щодо поглиблення енергетичної співпраці між двома країнами та домовились, що співпраця Китаю та України в енергетичній галузі є надзвичайно взаємодоповнюючою та має великий потенціал. Сторонам слід підтримувати тісний зв'язок і постійно поглиблювати рівень китайсько-української енергетичної співпраці», — йдеться в повідомленні.

Натомість ні на офіційному сайті Міненерго, ні відповідно на офіційних сторінках у соцмережах нема ніякої інформації про цю зустріч.

Артур Харитонов вважає, що наразі рано говорити про сутність перемовин представників Комуністичної партії Китаю з українським Міненерго, хоча вже зрозуміло, що під так званими «протокольними зустрічами» з представниками Компартії Китаю відбуваються перемовини геополітичного характеру, який корелюються з останніми заявами представників Офісу президента про «курс на Китай».

«Оскільки деталей занадто мало, і нема офіційної позиції уряду, можна лиш припускати, про що могло йтися: від поставок копалин та посилення присутності в сфері відновлюваної енергії (сфера інтересів Ахметова) до геополітичних питань щодо транзиту російського газу», — сказав Артур Харитонов у коментарі GreenPost.

Також ми розповідали, що тарифи на електроенергію з 1 серпня зростуть і стануть диференційованими.