В Європі та Україні дешевшає газ

На минулому тижні знизились ціни на газ на європейському ринку та українському. Про це йдеться в тижневому огляді Української енергетичної біржі.

Зазначається, що середня стартова ціна газу станом на 16 липня знизилась на 1,18% та становила 14 968 грн. Крім того, падіння цін спостерігалось на короткостроковому та довгостроковому ринках. У неділю, 18 липняя, ціна складала 13 900 грн. Водночас тенденція до зниження спостерігається і на європейському ринку.

«Причиною є плани« Газпрому» нарощувати обсяги експорту в Європу, налагодження поставок LNG, а також відповідне падіння цін на СО2», — пояснюють в УЕБ.

Нагадаємо, «Газпром» збільшить потужності прокачування газу через українську ГТС. На серпень 2021 року російський газовий монополіст забронював додаткові транзитні потужності України.

Крім того ми писали, що «Газпром» зобов’язали привести свої газопроводи у відповідність з правилами ЄС. Ідеться, зокрема, про трубу Opal потужністю 36-ть мільярдів кубометрів на рік. Зведена 10-ть років тому, вона пов’язала перший «Північний потік» із європейською газотранспортною системою. В грудні 2016-го доступ «Газпрому» до Опалу оскаржила у Європейському суді Польща. Потому до позовної заяви долучилися уряди Литви, Латвії та України.