Почали наносити розмітку: черкаське летовище готують до роботи

Маркування злітно-посадкової смуги почали наносити у черкаському аеропорту. Про це розповів Суспільному начальник Управління капітального будівництва облдержадміністрації Олександр Мацко.

За словами Олесандра Мацька, роботи відновили після дворічної перерви, а запрацювати летовище має цьогоріч, втім, з обмеженнями. Майстер дорожніх робіт фірми-підрядника Олександр Манькевич розповів, що розмітку в аеропорту наносили 19 липня із самого ранку:

"Головне, щоб всі розміри відповідали проєкту".

Для цього робили помітки тонкими лініями спеціальною фарбою, призначеною для аеродромів. Завершити мають до 25 липня, якщо не завадить погода.

Олександр Мацко зауважив, що маркування не наносили два роки:

"Були і кримінальні справи, і не було коштів. Нині нібито все владналося і виділилися кошти з обласного бюджету і державного фонду регіонального розвитку".

Після завершення маркування та сертифікації аеродром зможе приймати перші літаки. Втім, є обмеження у вазі:

"Йдеться про малу авіацію, але, після сертифікації аеропорта, може і будуть приймати якісь більші судна", — пояснив Олександр Мацко.

За словіами очільника області Олександра Скічка, аби на летовищі могли приземлятися великі пасажирські судна як Боїнг та Airbus на 180 пасажирів, потрібне додаткове обладнання:

"Ми сьогодні поспілкувалися з компанією «Sky up», провели перемовини про те, що вони були б готові здійснювати польоти з Черкаського аеропорту. Але для цього потрібно було виконати низку умов, вони достатньо жорсткі: сучасні літаки вимагають, щоб була і світлосигнальна система, і відремонтуваний перон і руліжка. Це ще значні інвестиції — близько трьохсот п’ятидесяти тисяч гривень".

Олександр Скічко додав, що таких коштів в обласному бюджеті немає:

"Ми не зможемо зробити це без державного бюджету. Зараз ми розробляємо проєктно-кошторисну документацію і будемо подаватися далі на конкурс, для того, щоб аеропорт відновив свою роботу у звичному режимі, який був колись".

Утім, коли надійдуть кошти з держбюджету та з'являться перші рейси до Європи чи Азії, нині — питання часу.

Авторка Тетяна Рева

Що відомо Нагадаємо, капітальний ремонт злітно-посадкової смуги розпочали 2019-го. Тоді у вересні уклали шар асфальтобетонного покриття. Нині аеропорт три роки не приймає жодних повітряних суден. НАБУ у 2018-му та ГУНП у Черкаські області в 2019-му відкрили кримінальні провадження. Експертиза показала, що всі роботи були виконані в повному обсязі. Проте на цьому розслідування не завершилося: наразі визначається відповідність проекту технічному завданню. Поки що є тільки злітно-посадкова смуга, і та з обмеженнями. Аеропорт у комплексному розумінні – руліжна доріжка, перон, світлосигнальне обладнання, аеровокзал – потрібно реконструювати. Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Держава затримує субвенцію для програми Нової української школи на Черкащині У "яблуневій столиці України" на Черкащині виводять нові сорти У Черкасах ліфти виходять з ладу. Хто їх ремонтуватиме