У НБУ розповіли про банки-порушники

У Національному банку розповіли, які фінустанови на українському банківському ринку порушували встановлені регулятором нормативи.

Так, за інформацією пресслужби НБУ, станом на початок липня банк «Земельний капітал» порушив норматив короткострокової ліквідності (норматив Н6, щонайменше 60%) із показником 54,9%.

«Промінвестбанк» та «Індустріалбанк» порушили норматив максимального обсягу кредитного ризику на одного контрагента (норматив Н7, не вище 25%) із показником 80,6% та 48% відповідно.

«Перший інвестиційний банк» порушив норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з фінустановою особами (норматив Н9, не вище 25%) з показником понад 36%.

«Ощадбанк», «Промінвестбанк», «ПриватБанк» та «Індустріалбанк» порушили норматив ризику загальної довгої відкритої валютної позиції (норматив Л13-1, не вище 10%). Їхні показники на рівні: 139,8%, 109%, 81% та майже 14,5% відповідно.

«Промінвестбанк» порушив норматив ризику загальної короткої відкритої валютної позиції (норматив Л13-2, не вище 10%). Його показник перевищив 106%.

«Промінвестбанк» та банк «Земельний капітал» порушили новий норматив коефіцієнта чистого стабільного фінансування (норматив NSFR, вище 80%). Показники – 28,37% та 74,71% відповідно.

Раніше ми повідомляли, що в Нацбанку склали свіжий рейтинг найбільш збиткових банків.

Також ми писали, що Нацбанк змінить дизайн монет 1 і 2 грн.