В Україні планують збільшити мінімальну зарплату до 7000 гривень

В уряді розраховують у 2022 році збільшити мінімальну зарплату українцям до 7700 гривень та наразі вона становить 6000 грн. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі "24 каналу".

Ми розраховуємо, що у 2022 році збільшимо мінімальну зарплату до 7700 гривень. Хочу підкреслити, що ми залишили фіскальний простір. Йдеться про нерозподілені витрати. Вони складають від 50 до 100 мільярдів гривень, - заявив Марченко.

За його словами, передбачається також зростання пенсійних виплат та прожиткового мінімум. Міністр наголосив, що гроші є і збільшення "мінімалки" стане одним з пріоритетів при формуванні бюджету на 2022-2024 роки.

Хочу підкреслити, що ми залишили фіскальний простір. Йдеться про нерозподілені видатки. Вони складають від 50 до 100 мільярдів гривень, які можуть бути спрямовані на підвищення мінімальної заробітної плати, збільшення прожиткового мінімуму, - додав міністр фінансів.

Нагадаємо, що НБУ планує змінити дизайн монет номіналом в 1 і 2 гривні, адаптуючи їх для людей із порушеннями зору та похилого віку. Різниця між монетами в 1 і 2 гривні й справді є незначною як за розмірами, так і за дизайном самих монет.