В Україні значно зросли ціни на продукти

Згідно зі статистичними даними за результатами першого півріччя 2021 року в Україні значно зросли ціни на продукти харчування.

Зокрема, у червні 2021 року індекс споживчих цін на продукти харчування дорівнював 9,8%, тоді як в загальному по країні інфляція становила 9,5%. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

У відомстві зауважили, що найбільше, за останній рік здорожчали соняшникова олія та цукор – на 80% та 70% відповідно. Крім того, здорожчали і інші ключові товари, які споживають українці, зокрема м’ясо, риба та молочні вироби подорожчали на 5-20%.

Ціни майже втричі більші ніж торік: в Україні стартував сезон кавунів

Водночас у Держстаті додали, що ціни на овочі та фрукти в середньому знизились на понад 10%.

Нагадаємо, в Україні стрімко зросли ціни на харчові продукти. Подорожчали, зокрема, цукор та олія, а деякі овочі здорожчали у майже два та навіть три разі. Водночас знизилися ціни на яйця.

Нагадаємо, згідно з даними державної служби статистики найбільша стаття витрат українців у першому кварталі 2021 року це”Продукти харчування та безалкогольні напої”.

Водночас народна депутатка Ніна Южаніна заявила, що без збільшення субсидій людям важко буде пережити осінній сезон.

Крім того, В Україні за рік піднялися ціни на вітчизняні цигарки та алкогольні напої. Найбільше піднялися ціни на тютюнові вироби, а серед алкогольної продукції зафіксували ріст цін на пиво, горілку та столові вина.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.