На складах ТЕС зменшуються запаси вугілля - Укренерго

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі НЕК «Укренерго».

«Починаючи з 24 червня, спостерігається зменшення запасів вугілля на складах ТЕС на 24% до 1,047 млн тонн (станом на 19 липня). Крім цього, відповідно до графіка накопичення палива, затвердженого Міненерго, на складах ТЕС знаходиться на 12,5% менше (вугілля -ред.), ніж має бути на 19 липня», - йдеться в повідомленні.

При цьому, як наголошують у компанії, обсяг антрацитового вугілля на складах ТЕС із 24 червня зріс на 6% - до 248 тис. тонн, а газового навпаки - зменшився на 30,4%, до 799 тис. тонн.

Як повідомляв Укрінформ, 21 травня Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що для стабільного проходження опалювального сезону Україні необхідно не менше 2 млн тонн вугілля. Крім того, за даними Міністерства енергетики, країні також потрібно накопичити до осінньо-зимового періоду щонайменше 17 млрд кубометрів газу.

9 червня Кабінет Міністрів затвердив план підготовки до опалювального сезону 2021/2022 років.

За два місяці сезону закачування до підземних сховищ надійшло 0,93 млрд кубометрів газу, загалом запаси перевищили 16 млрд кубометрів. АТ «Укртрансгаз» розраховує увійти в опалювальний сезон із запасами газу на рівні 19-20 млрд кубометрів.