На заводі ім. Малишева розповіли, на якій стадії готовності танк «Оплот»

Про це повідомив на брифінгу генеральний директор держпідприємства Василь Крилас, передає кореспондент Укрінформу.

«Башта знаходиться вже на збиранні, в нас повністю готові всі основні вузли. Завтра переходимо до корпусу. Він уже пофарбований, там проходять калібровочні роботи – і він стає на збирання. І за два-три тижні, я думаю, танк буде зібраний», - сказав Крилас.

Він додав, що машина використовуватиметься для роботи з потенційними замовниками.

«Це буде «Оплот», з яким ми будемо їздити в ті країни, куди нас запрошуватимуть, щоб ми могли продемонструвати свою техніку, її тактико-технічні можливості», - зазначив директор.

Вартість машини – 3,5 млн доларів. «Це тому, що всі постачальники пішли нам назустріч і практично на межі собівартості поставили комплектуючі», - пояснив Крилас.

Як додав начальник управління бронетанкової техніки державного концерну «Укроборонпром» Євген Анфалов, у разі, коли знайдеться покупець на цей демонстраційний зразок, танк продадуть не менш, ніж за 5 млн доларів.

Чи братиме «Оплот» участь у параді до Дня Незалежності в столиці, ні в концерні, ні на заводі поки не знають.

«Рішення – за Міноборони», - зазначив Анфалов.

Як повідомляв Укрінформ, робити танк почали наприкінці лютого.

«Завод імені В. О. Малишева» — державне підприємство, що спеціалізується на випуску та модернізації важкої та легкої бронетехніки. Підприємство закінчило 2020 рік зі збитками 112,4 млн грн (у 2019 році - 420 млн грн), загальна кредиторська заборгованість, яка накопичувалася останні 9 років, на 1 січня становила 1,8 млрд грн. За даними Укроборонпрому, з червня 2021 року підприємство працює над новими контрактами, очікується, що вперше за десятиріччя завод завершить рік із прибутком.