"Укроборонпром" назвав умови, за яких Міноборони зможе купувати харківські танки "Оплот" для армії

Про це сьогодні, 19 липня, під час брифінгу на харківському ДП "Завод імені Малишева" сказав начальник управління бронетанкової техніки ДК "Укроборонпром" Євген Анфалов, відповідаючи на питання, чи є інтерес Міноборони України купувати танки "Оплот" для Збройних Сил України.

"Звісно, але тільки після того, як буде повне імпортозаміщення", - сказав Анфалов.

У свою чергу генеральний директор ДП "Завод імені Малишева" Василь Крилас додав, що наступного року завод виготовлятиме імпортозаміщені танки "Оплот" без російських комплектуючих, що дозволить Міноборони закуповувати цю техніку для Збройних Сил України.

"Там є елементна база. Ми, наші партнери стараємося імпортозамістити. Я впевнений, що після закінчення цієї дослідної конструкторської роботи там жодної (деталі – ред.) не буде російського виробництва. Наскільки я пам’ятаю, ми в наступному році повинні виготовити дослідні зразки. Це (комплектуючі – ред.) буде або українського виробництва, або виробництва країн-партнерів наших", - сказав Крилас.

За його словами, на сьогодні Міністерство оборони України вже внесло авансові платежі, після чого почався перший етап дослідно-конструкторської роботи "Бастіон". "І з наступного року ми повинні підключитися до виконання цього контракту, будемо виготовляти дослідні зразки (танку "Оплот" – ред.) для Міністерства оборони, які пройдуть повністю всі необхідні випробування. Тоді ми будемо виконувати ці замовлення для нашої армії", - сказав гендиректор.

Крилас зазначив, що на сьогодні жодного замовлення від Міноборони на танки "Оплот" не було. При цьому, на думку гендиректора, ця машина має шанс стати основним танком ЗСУ. "Я дуже надіюся, що це так і буде. Тому що "Оплот" – це інший рівень техніки і за вогневою міццю, за навігацією, за прицілюванням, за технічними характеристиками", - сказав Крилас.

Довідка Depo.Харків. БМ "Оплот" – сучасний український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. БМ "Оплот" є докорінною модернізацією танка Т-84У "Оплот" та найновішим представником серії танків Т-84. Прийнята на озброєння у 2009 році версія "Оплоту" має певну кількість складових та матеріалів російського походження. Так, мова йде про окремі компоненти електрообладнання, складових частин блоків та систем.

За програмою "Бастіон" елементарна база танка має не лише позбутись складових походженням з країни-агресора, а й бути значно модернізована.

Як повідомляв Depo.Харків, Завод імені Малишева ремонтуватиме танки Т-80УД за угодою, що була підписана в лютому 2021 року в межах Міжнародної виставки озброєнь IDEX-2021 між ДК "Укрспецекспорт" та Ісламською республікою Пакистан. Загальна сума – 85,6 млн доларів.

19 липня стало відомо, що Пакистан перевів Україні авансовий платіж у розмірі 30% від вартості контракту.

Пакистан перевів аванс за виготовлення деталей для танків Т-80УД у Харкові, – гендиректор