У Харкові заявили, що новий екземпляр танку "Оплот" буде готовий до військового параду на День Незалежності

Як передає Depo.Харків, про це сьогодні, 19 липня, заявив генеральний директор ДП "Завод імені Малишева" Василь Крилас.

"Хочу поправити, що "Оплот" не був замовлений для параду. Він замовлений нашим партнером, державною компанією "Укрспецекспорт". Це "Оплот", із яким ми в подальшому, можливо, вже восени, будемо їздити тими країнами, які нас будуть запрошувати, щоб ми могли продемонструвати свою техніку, продемонструвати її технічно-тактичні можливості", - сказав Крилас.

Він додав, що завод працює для того, щоб новий танк "Оплот" був готовий до Дня Незалежності України, всі випробування до параду провести встигнуть. Однак рішення, чи братиме харківський танк "Оплот" у військовому параді 24 серпня 2021 року, буде ухвалювати Міністерство оборони України. "Ми працюємо на цей термін, але яке рішення буде прийнято, - це питання більше до Міністерства оборони, - сказав Крилас. – Якщо буде ухвалене таке рішення, ми будемо горді, що цей танк на парад пішов".

За словами гендиректора, протягом трьох тижнів танк буде готовий.

"На сьогоднішній день башта знаходиться на збиранні, у нас повністю готові всі основні вузли, завтра в нас приходить уже корпус, він уже пофарбований, зараз там проходять калібрувальні роботи, і він стає на збирання. І найближчим часом, я думаю, за два-три тижні цей танк буде зібраний", - сказав Крилас.

У свою чергу начальник управління бронетанкової техніки ДК "Укроборонпром" Євген Анфалов простував інформацію, що за угодою танк мали виготовити в червні. "Виробничий графік ніколи не був червнем. Виробничий графік закінчується 30 липня", - сказав Анфалов.

Довідка Depo.Харків. БМ "Оплот" – сучасний український основний бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. БМ "Оплот" є докорінною модернізацією танка Т-84У "Оплот" та найновішим представником серії танків Т-84. Прийнята на озброєння у 2009 році версія "Оплоту" має певну кількість складових та матеріалів російського походження. Так, мова йде про окремі компоненти електрообладнання, складових частин блоків та систем. За програмою "Бастіон" елементарна база танка має не лише позбутись складових походженням з країни-агресора, а й бути значно модернізована.