Reuters: США та Німеччина у найближчі дні оголосять угоду щодо "Північного потоку-2"

Очікується, що Сполучені Штати та Німеччина оголосять угоду про вирішення їх тривалої суперечки щодо російського газопроводу “Північний потік-2” на суму 11 млрд доларів у найближчі дні. Про це повідомляє УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Ангела Меркель не змогли врегулювати свої розбіжності щодо підводного трубопроводу, коли вони засідали минулого тижня, але погодились, що Москві не можна дозволяти використовувати енергію як зброю проти своїх сусідів.

“Ми очікуємо, що це переговори завершаться найближчими днями”, — сказало джерело Reuters.

Інше джерело агентства зазначило, що сторони вже близькі до угоди, яка має запобігти відновленню скасованих наразі санкцій США проти компанії Nord Stream 2 AG.

Нагадаємо

Газопровід, який повинен з’єднати Росію і Німеччину по дну Балтійського моря, планували добудувати в 2019 році. Однак через санкції США проти виконавців та партнерів проекту його реалізація загальмувалася. Зараз перша нитка труби вже завершена, в “Газпромі” заявляли, що газ пустять вже в цьому році.

У кінці травня президент США Джо Байден заявив, що введення нових санкцій проти “Північного потоку-2” непродуктивно з погляду вибудовування відносин з Європою, до того ж проект вже практично завершено.

У Німеччині застерегли від використання “Північного потоку-2” проти України.