США та Німеччина у найближчі дні оголосять угоду щодо "Північного потоку-2", - Reuters

Найближчими днями США і Німеччина планують найближчими днями оголосити про угоду щодо російського газогону в обхід України "Північний потік-2".

Про це повідомляє Reuters із посиланням на поінформовані джерела.

Президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Ангела Меркель не змогли врегулювати свої розбіжності щодо підводного трубопроводу, коли вони засідали минулого тижня, але погодились, що Москві не можна дозволяти використовувати енергію як зброю проти своїх сусідів.

Зазначається, що ситуація з угодою "виглядає непогано".

"Ми очікуємо, що це переговори завершаться найближчими днями", – повідомили в агентстві з посиланням на джерело.

Ще один співрозмовник зазначив, що сторони вже близькі до угоди, яка має запобігти відновленню скасованих наразі санкцій США проти оператора газопроводу – компанії Nord Stream 2 AG, – та її виконавчого директора.

Крім того, за даними видання, однією з ключових складових угоди буде збільшення інвестицій обох країн у підтримку енергетичної трансформації України, енергоефективності та енергетичної безпеки.

Нагадаємо:

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія повністю виконає свої зобов’язання за контрактом щодо транзиту природного газу через територію України. За його словами, це питання не повинно пов'язуватись із запуском “Північного потоку-2” та ситуацією на Донбасі.

Україна потребує гарантій стабільного газопостачання у разі запуску "Північного потоку-2". Оскільки газу власного видобування не вистачає, потрібно 10-15 років гарантій забезпеченості стабільним газопостачанням для населення - про це заявив президент Володимир Зеленський.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.