Штати відправляють в Україну й Польщу емісара для обговорення Nord Stream 2

Про це повідомляє Держдепартамент США, передає Укрінформ.

«Дерек Шоллє продовжить наш дипломатичний діалог з Україною й Польщею у цілому переліку питань, включно з нашими спільними занепокоєннями щодо газопроводу Nord Stream 2, енергетичної безпеки загалом, а також поточних реформ», - зазначили в Держдепі.

Уточнюється, що в Києві Шоллє зустрінеться з представниками влади для обговорення підтримки зусиль України у протидії російській агресії, а також просування економічних та антикорупційних реформ. Крім того, представник американського уряду матиме можливість обговорити з членами ділової спільноти економічний розвиток України.

У Варшаві радник Держдепартаменту також обговорить з вищими урядовцями, представниками громадянського суспільства й бізнесу стратегічні двосторонні й регіональні питання, спільну прихильність демократичним цінностям та інституціям.

Як повідомляв Укрінформ, на зустрічі Байдена з Меркель сторони підтвердили наявність розбіжностей у питанні Nord Stream 2. Водночас президент США зауважив, що має з канцлером ФРН абсолютну єдність у розумінні того, що «Росії не можна дозволяти використовувати енергетику як зброю для примусу або погроз сусіднім країнам».