Як компанії Фірташа в судах домагаються заборони на імпорт добрив в Україну

Українські виробники, які входять в холдинг олігарха Дмитра Фірташа, вже третій рік закликають Міністерство економічного розвитку ввести заборону на ввезення в Україну добрив. Незважаючи на відмову Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі при Міністерстві вводити таку заборону, компанії Фірташа домагаються цього рішення в судах. Про це йдеться в статті "Нерівний бій. Як компанії Фірташа в судах домагаються заборони на імпорт добрив в Україну", передає УНН.

Як відомо, українські виробники мінеральних хімічних добрив ініціювали квотування їх імпорту ще в 2019 році.

Звернення було направлене від імені найбільших вітчизняних виробників мінеральних добрив - підприємств "Дніпроазот", Одеський припортовий завод, концерн "Стирол", черкаський "Азот", сєверодонецький "Азот" і "Рівнеазот". Останні три входять в холдинг Ostchem олігарха Дмитра Фірташа.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі після проведення спеціального розслідування вирішила не застосовувати обмежувальні заходи на їх ввезення в Україну. Своє рішення комісія пояснила тим, що застосування спеціальних заходів суперечить національним інтересам України.

Втім, це не завадило компаніям Фірташа звернутися до Окружного адміністративного суду міста Києва і домогтися скасування рішення МКМТ про недоцільність квотування на ринку добрив. Також суд зобов'язав комісію ввести відповідні квоти на імпорт.

Яким буде рішення судів, і як на це відреагує влада - стане ясно вже найближчим часом. Згідно з інформацією,...