Суди визнали борг суднобудівного заводу Жеваго перед НБУ на 4,15 млрд грн

13.07.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу уповноваженої особи акціонерів ПАТ Київський суднобудівний-судноремонтний завод (пов`язують з Костянтином Жеваго) та залишив без змін ухвалу Госпсуду м. Києва від 04.11.2020, якою в рамках справи №910/23627/16 про банкрутство ПАТ Київський суднобудівний-судноремонтний завод було визнано вимоги низки кредиторів, у т.ч. вимоги НБУ на 4,15 млрд грн (як забезпечені заставою майна боржника).

Згідно з судовими матеріалами, вказане підприємство було майновим поручителем банку “Фінанси та кредит” (належав К. Жеваго) перед Нацбанком по кредитам рефінансування.

Додамо, що 01.12.2020 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу ПАТ Київський суднобудівний-судноремонтний завод на рішення Госпсуду м. Києва від 04.04.2017 (в справі №910/21981/16), яким було задоволено позов НБУ про стягнення з ПАТ Київський суднобудівний-судноремонтний завод предметів іпотеки та застави (шляхом продажу на прилюдних торгах) в рахунок погашення боргу банку “Фінанси та кредит” по рефінансуванню.

Йдеться про нежилі будівлі загальною площею 43 440,9 м2 та рухоме майно, які є власністю ПАТ Київський суднобудівний-судноремонтний завод і знаходяться за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8. Заставна вартість нерухомого майна складає 354,5 млн грн (відповідно до договорів застави).

У березні 2021 року НБУ з цього приводу заявляв таке: Наразі непоодинокими є випадки спроб заводу та інших осіб унеможливити стягнення заставного майна та заборонити його реалізацію, відповідно і погашення заборгованості перед НБУ. Національний банк, як забезпечений кредитор має переважне, позачергове право на задоволення своїх вимог за рахунок цього майна, мораторій за Кодексом з процедур банкрутства вже сплив, а ухвалене рішення суду про звернення стягнення на майно набрало сили та є обов'язковим.

«Ми не виключаємо, що наші опоненти будуть вдаватися до оскарження дій державної виконавчої служби та намагатися через справу про банкрутство, інші судові процеси перешкодити реалізації майна, як і вдаватись до інших дій аби заборонити, зупинити реалізацію майна. Проте закон на нашому боці. Ми переконані у силі нашої юридичної позиції та у тому, що вимоги заставного кредитора безсумнівно повинні задовольнятись за рахунок застави з огляду на підтверджені судами законність наших кредиторських вимог і вимог про звернення стягнення на майно», - зазначав начальник відділу правової та судової роботи з проблемними активами Юридичного департаменту НБУ Сергій Бойко.