АМКУ розглядає меморандум Mastercard та Visa щодо комісії інтерчейндж

Антимонопольний комітет розпочав справу щодо надання дозволу компаніям Mastercard і Visa на виконання меморандуму з НБУ щодо зниження міжбанківських ставок (інтерчейндж).

Про це йдеться у рішенні АМКУ від 19 липня.

«…розпочато справу № 130−25/15−21-УД про надання дозволу компанії „Mastercard Еurope S.A.“ (м. Ватерлоо, Бельгія) і компанії „Visa International Service Association“ (м. Фостер-Сіті, Каліфорнія, США) на узгоджені дії у вигляді зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій…» — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Депутати ВРУ планують запровадити кешбек за безготівкові розрахунки

У разі отримання дозволу компанії та НБУ розпочнуть поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж, зокрема комісії мають становити:

з 01.07.2021 — не більше 1,20%;

з 01.07.2022 — не більше 1,00%;

з 01.07.2023 — не більше 0,90%.

Довідка Finance.ua: Інтерчейндж — міжбанківська комісія: банк, який встановив у магазині свій термінал, тобто банк-еквайр, має заплатити комісію банку, карткою якого ви платите, тобто банку-емітенту.

Національний банк України спільно з міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard працюватимуть над посиленням конкуренції на платіжному ринку України.

Бізнес розкритикував ініційований Нацбанком України та міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard меморандум про поступове зниження комісії інтерчейндж до 0,9%.

Один із засновників monobank Олег Гороховський заявив, що зниження комісій, що виплачуються фінустановам-емітентам платіжних карток (інтерчейндж), руйнує їхню маркетингову стратегію і змусить банк скоротити кешбеки.