В Україні виконавці з початку року допомогли повернути невиплачену зарплату 26 тисячам працівникам, - Мін'юст

У Мін'юсті повідомили, що з початку поточного року органи державної виконавчої служби зажадали 360,3 мільйона гривень, які "зависли" і не дійшли до кінцевого одержувача. Також стало відомо, що з січня 2021 року заборгованість із зарплати повністю погашена 26 126 працівникам.

Про це Мін'юст повідомив на своїй сторінці у Facebook у понеділок, 19 липня. У Міністерстві розповіли, що тільки за минулий тиждень "завислу" зарплату виплатили 396 працівникам. Сума стягнення склала 4,7 мільйона гривень.

Відзначається, що" Ломова "частка по заборгованості була у комунального підприємства"Бердянськводоканал". Тут співробітники ДВС стягнули найбільшу суму, яка відповідала півтора мільйона гривень на користь 271 працівника.Кошти стягнуто з рахунків боржника. Перше виконавче провадження відкрито в червні 2021 року.

Також повідомляється, що 563,7 тисячі гривень стягнуто з комунального підприємства "Підприємство комунальної власності" Енергодарської міської ради. Завдяки органам державної виконавчої служби в Запорізькій області зарплату отримали 15 працівників. Кошти погашені шляхом реалізації майна боржника. Документи пред'явлені на виконання у 2019 році.

Були заборгованості та у Львівській області. Тут виконавці стягнули з Товариства з додатковою відповідальністю" Бориславський експериментальний ліварно-механічний завод" 559,2 тисячі гривень в інтересах 18 працівників.Кошти погашені шляхом реалізації майна боржника. Перший виконавчий документ надійшов на виконання у 2020 році.

З початку 2021 року органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції стягнули 360,3 млн грн. Заборгованість із зарплати повністю погашена 26 126 працівникам, повідомили в Мін'юсті.

Раніше повідомлялося, що в Україні набув чинності закон №1349-IX, який встановлює правила спілкування колекторів з боржниками. ASPI news публікує деталі законодавчих нововведень.ASPI news повідомляло, у "Слузі народу" запропонували законопроєкт про "вибивання" боргів за комуналку з українців готують для голосування у Верховній Раді. Нову ініціативу представники влади планували запровадили з 6 липня.