Держбанк повідомив про скорочення доходів

Прибутки державного банку «ПриватБанк» цього року суттєво скоротилися. Так, якщо торік дохід фінустанови у першому півріччі становив 14 млрд гривень, то вже цього року – 11,6 млрд гривень. Дохід зменшився на 17%. Про це свідчать дані банку.

Зазначається, що у 2-му кварталі дохід фінустанови становив 9,2 млрд гривень. За пів року обсяг прибутку від обслуговування клієнтів та банківських операцій – 17,4 млрд гривень. Показник вищий на 35% за минулорічний прибуток від таких операцій.

Повідомляється про збільшення коштів клієнтів на 14% до 305 млрд гривень за шість місяців року порівняно з цим періодом 2020-го року, про зростання активних клієнтів фізосіб на пів мільйона, клієнтської бази підприємців на 76 тисяч, кількості користувачів «Приват24» на 1,2 мільйона осіб. За рахунок збільшення клієнтської бази і платіжних операцій – комісійні доходи зрослина 30% – до 10,6 мільярда гривень.

Зазначається, що за півроку обсяг чистого процентного доходу збільшився на 25% (до 13,3 млрд грн) порівняно з цим періодом 2020-го. Водночас, обсяг кедитного портфелю «ПриватБанку» зріс на 11% – до 62,5 млрд гривень. Це вдалося завдяки розвитку кредитування малого і середнього бізнесу.

Раніше повідомлялось, що «Приватбанк» підвищив комісію за перекази частині клієнтів.

Також ми писали, що «Приватбанк» перерахував до держбюджету понад 19 млрд гривень дивідендів.