Виробники мелітопольської черешні підраховують збитки

Виробники черешні підраховують збитки. Після затяжних дощів врожай, здебільшого, залишився на деревах у садах. Втрати склали 70-90 відсотків, повідомив Геннадій Подживалов, голова правління Асоціації виробників «Мелітопольська Черешня».

Про це пише propozitsiya.com.

За словами Геннадія Подживалова, через неврожай та погану якість ягоди, цьогоріч фермери не змогли вийти на ринок під брендом «Мелітопольська черешня», котрий Асоціація виробників запатентувала у вересні 2020-го року.

«Для виробників черешні Мелітопольського району цей рік був найбільш невдалим за останні 5-7 років. Річ у тому, що ми сподівалися, що врожай буде хорошим тому, що цвітіння було пізніше, була тепла погода. Але в період дозрівання плодів пішли масові опади», — каже Геннадій Подживалов.

Геннадій пояснює, що корінь рослини — це своєрідна помпа, яка вбирає занадто багато вологи. Ягоди нею насичувалися і в цей період було прохолодно. А щойно потеплішало, ягоди почали тріскатися, втрачати товарний зовнішній вигляд і смакові якості. Особливо висока температура спостерігалася вночі, все це викликало гниття ягід на деревах.

«Опади були протягом місяця, з паузою, перервами 3-4 дні. Випали, практично, тримісячні норми в нашому регіоні. Тому врожай ягід був великий, але ми не змогли його зібрати. У зв'язку з тим, що ягода була розтріскана, був неякісний продукт», — зауважує Геннадій Подживалов.

Також голова правління асоціації додає, що багато фермерів намагалися врятувати ягоду, обробляли...