В Україні пропонують заборонити продавати пиво в супермаркетах

В Україні можуть заборонити продавати пиво в супермаркетах. Про це свідчить законопроект № 5805 від 19.07.2021 «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» щодо реалізації алкогольної та тютюнової продукції у спеціалізованих магазинах»

Його автором є «Слуга народу» Георгій Мазурашу, а профільним Комітетом визначений Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики.

Ініціатор законопроекту пропонує заборонити продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння у приміщеннях торговельних організацій, що здійснюють торгівлю продуктами харчування, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами.

Такі зміни пропонуються внести в п.4 ч.1 статті 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального».

Згідно з чинною редакцією Закону продаж таких товарів заборонений у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій.

Крім того, в закон хочуть впровадити норму, згідно з якою продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, тютюнових виробів, електронних сигарет, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння може здійснюватись виключно у спеціалізованих стаціонарних торгівельних точках (магазинах), де інші товари, крім перелічених, не продаються.

За порушення вищеназваних вимог встановлять штраф в десять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на час його сплати.

Також Верховній Раді пропонують встановити штрафи для власників самокатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.