«Тіньовий» фонд оплати праці в Україні оцінюється у близько пів трильйона гривень на рік

«Людина і саме людина – мета економічного зростання, а не людина як ресурс цього зростання. Україна має стати в першу чергу комфортною та привабливою для своїх громадян та майбутніх поколінь, єдино правильним та ефективним вбачається інструмент суспільного договору, діалог, яким ми забезпечимо баланс інтересів «громадянин-держава-бізнес», - наголосив міністр.

Він повідомив, що в минулому році за даними реєстру фізичних осіб - платників податків 11,3 млн громадян отримували офіційну заробітну плату.

«Ще майже 11 млн не отримали зовсім ніякого доходу, плюс маємо більше 11 млн пенсіонерів, розмір пенсії яких залежить від легально працюючих громадян. Маємо за рахунок одного офіційно працюючого утримання двох непрацюючих. Усі ці категорії громадян в однаковій мірі користуються суспільними благами, медичною допомогою, освітою, інфраструктурою, субсидіями, пільгами. «Тіньовий» фонд оплати праці оцінюється близько пів трильйона грн на рік. Це кошти, за рахунок яких ми можемо розвивати стратегічні проекти, підвищувати заробітні плати та пенсії, соціальні стандарти», - підкреслив Любченко.