Суд відмовив у повернені банку «Київська Русь» на ринок – НБУ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Шостий апеляційний адміністративний суд у порядку письмового провадження постановою від 13 липня 2021 року відмовив у задоволенні апеляційної скарги мажоритарного акціонера ПАТ "Банк "Київська Русь" та залишив у силі ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 березня 2021 року, якою було закрито провадження у справі до Національного банку про зобов’язання вчинити дії з відновлення діяльності збанкрутілого ПАТ "Банк "Київська Русь", - йдеться в повідомленні.

Позивачем у цій справі був екс-голова правління ПАТ "Банк "Київська Русь" Віктор Братко, якому належить 29,4% акцій фінустанови.

"Суд вкотре підтвердив, що незалежно від факту скасування в судовому порядку рішень Національного банку щодо виведення банків із ринку, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб має завершити процедуру ліквідації неплатоспроможного банку відповідно до Закону України "Про систему гарантуванням вкладів фізичних осіб". Ліквідація неплатоспроможного банку є незворотним процесом, а будь-які спроби з боку акціонерів неплатоспроможних банків її уникнути несуть в собі загрозу порушення прав вкладників та інших кредиторів цих банків", – прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

Як повідомлялося, 23 травня 2020 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності". Відповідно до нього Кодекс адміністративного судочинства України доповнено статтею 2661, яка регламентує особливості провадження в справах щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та рішень Кабінету Міністрів стосовно виведення банків із ринку.

Зокрема, визначено, що суд не може прийняти будь-яке рішення, що може мати наслідком зупинення або припинення розпочатої процедури виведення неплатоспроможного банку з ринку або його ліквідації. Тому Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалою від 31 березня 2021 року закрив провадження у справі щодо ПАТ "Банк "Київська Русь".