З 2014 року кількість українських заробітчан в Польщі зросла у 3 рази, – посол Андрій Дещиця

Посол України в Польщі Андрій Дещиця вказав на триразове зростання числа заробітчан з 2014 року. Чиновник наголосив на зростанні відповідного показника.

Зараз там працює близько 1,5 мільйона громадян нашої країни. Про це 20 липня чиновник повідомив під час всеукраїнського форуму "Україна 30. Трудові ресурси".

Він зазначив, що наразі на території Польщі фіксують зростання кількості трудових мігрантів. З 2014 року відповідний показник приблизно в 2-3 рази. Зараз мова йде приблизно про 1,5 млн українців, які працюють в Польщі. Близько 600 тисяч українців офіційно сплачують відповідні виплати та податки до Фонду соціального страхування, а решта працюють на трудових договорах і податки не платять.

Також Дещиця повідомив, що наразі в Польщі навчається близько 50 тисяч українських студентів у різних вишах та навчальних закладах. Значна частина з них повертається до України.

ASPI news повідомляло, що уряд надасть фінансову допомогу заробітчанам: хто та як може отримати гроші. У Польщі анонсували нові правила для українських заробітчан.