Нацбанк за 6 років витратив понад 300 мільйонів на компенсації звільненим працівникам

Національний банк України в період з 2015 по 2021 рік витратив 313 млн грн на виплату компенсацій при звільненні своїх працівників.

Про це йдеться у відповіді НБУ на запит Економічної правди.

Читайте також: Шевченко прокоментував хвилю звільнень у Нацбанку

За даними НБУ, в цілому в період з 2014 року з установи звільнили 6300 працівників. Переважна більшість з них звільнилися за угодою сторін, близько 200 співробітників Нацбанк скоротив у зв’язку з реорганізацією. Станом на 1 липня середньооблікова чисельність штатних працівників НБУ становила 4864 особи.

Хто претендує на такі виплати? Між працівниками НБУ та їхнім роботодавцем існує колективний договір, що передбачає виплату компенсацій при звільненні працівника. Розмір цієї компенсації залежить від безперервного стажу роботи.

«Працівники можуть отримати ці виплати, якщо одночасно є такі три фактори: посади працівників підлягають скороченню, їм не запропонована інша робота і працівники подали заяви про звільнення за угодою сторін», — пояснили в НБУ.

Там також додають, що деякі їхні колишні працівники оскаржують своє звільнення.

«Так, орієнтовна частка таких осіб від загальної кількості заявлених становить близько 1%», — йдеться у відповіді прес-служби регулятора.

В цілому, починаючи з 2015 року, українські суди ухвалили 46 рішень на користь звільнених працівників НБУ про відновлення їх на роботі.

Крім цього, суди ухвалили рішення про виплату на користь деяких звільнених працівників Нацбанку, загальна сума яких з 2015 року становить 10,65 млн грн. Розмір топ-10 таких найбільших виплат у сумі становить 6,4 млн грн.

Після зміни голови Нацбанку в липні 2020 року, регулятор виплатив компенсації 93 звільненим працівникам на загальну суму близько 13 млн грн (в середньому кожен зі звільнених працівників отримав по 140 тис. грн).